Napikispest 2018.04.13.

jegyek @ Felcsút // bőven van még (478 darab), online alig pattant el pár péntek reggelig (100). Ha a helyszínen tervezed beszerezni, akkor mindenképp érj le korábban Felcsútra, mert hajlamos sor lenni! Utána találka a cukiban, mert mi egy ilyen aranyos, polgári szurkolótábor (drukkerhad) vagyunk. Nehadoma egy, kettő, három //…Napikispest 2018.04.13.

Forrás: Csakblog

Gondolatok a foci esztétikájáról…

A világ csak esztétikailag igazolható, mondta egy jópofa, röckeni papfióka, aki olyan jeles gondolkodókkal született egy napon, mint én. Ha hozzáteszem, hogy Friedrich Wilhelm Nietzschének hívták, akkor már az is világos, hogy mennyire beképzelt vagyok. Azért remélem, az önirónia is kellő mértékben kihallatszik a sorok közül, Tisztelt Asztaltársak. Nos, nem…Gondolatok a foci esztétikájáról…

Forrás: Kolozsvári Vasutas

Well deserved

Őrületes meccs volt. Van az a pillanat, amikor az ember a saját lélegzetvételét sem bírja elviselni, annyira. Az első félidőben erről szólt, annyira nem volt komfortos a játék képe. Nem hiszem, hogy van értelme túlelemezni a meccset. Vagy akár a párharcot. Álmodni sem tudtunk volna szebbet, minden megvolt, amit ez…Well deserved

Forrás: Vörös Fonat

Büszkeség és balítélet

A BL-döntő után kifejezett felbaszott a Juve “It’s time to be proud” kampánya, mert úgy éreztem, hogy a 2. gól után széteső csapat elárult minket, és erre senki sem lehetett büszke (persze az oda vezető útra igen). A tegnapi meccs … Egy kattintás ide a folytatáshoz…. →Büszkeség és balítélet

Forrás: Bianconeri

Ismét tökéletes meccset ment a Köcsögválogatott

Ahogy az várható volt, az utóbbi évek Videoton elleni meccseihez hasonlóan a tegnapi sem múlhatott el a Köcsögség Minden Szépségének és Formájának bemutatása nélkül. A köcsögség, ami edzőtől, csapattól, stadiontól, időjárástól, helyezéstől és bírótól független, de ami valahogy mindig benne van mostanában a Videotonban, és amit nagyon könnyen elsajátítanak a…Ismét tökéletes meccset ment a Köcsögválogatott

Forrás: Csakblog

Szemetesvödör van-e a szíved helyén, Jamie Oliver?

Hamarosan, valamikor a 84.-ben érkezik a juventusos Tyler, aki szereti a füstölt lazacot, és megmondja az élest globálisan. Addig is elmélkedjünk egy kicsit azon, ami a mérkőzés, a párharc, és a Juventus BL-szezonjának döntő momentuma volt. Kurva-e az anyád, bíró … Egy kattintás ide a folytatáshoz…. →Szemetesvödör van-e a szíved helyén, Jamie Oliver?

Forrás: Bianconeri

A meccs, amire Öcsém mondaná: “nem voltunk annyira kegyetlen szarok, amennyire lehetnénk”, aztán mégis 4-et gurított a Videoton, de annyira nem vagyok magam alatt

Azt hiszem, ezzel a címadással elnyertem ezen a héten a “Legjobb Fanta úr Epigon” két kézzel sodort cigivel díszített ezüst Aranyászok konzervdoboz díját, de elnézést mindenkitől, frappánsabbra most nem futotta. És bizony valahol a csapat is ezt dünnyögheti felénk: “Bocs, srácok, mindent megtettünk, de frappánsabbra most nem futotta“. Sajnos pontra…A meccs, amire Öcsém mondaná: “nem voltunk annyira kegyetlen szarok, amennyire lehetnénk”, aztán mégis 4-et gurított a Videoton, de annyira nem vagyok magam alatt

Forrás: Csakblog

Pótoljuk az elmaradt meccset, hogy végre megtudjuk, dobogón állunk vagy sem?

Remek kombóval indítjuk egy végleg kettészakadóban lévő ország Harmadik Apokalipszisát vagy – mert ugye a nézőpont kötelezően kettős – Harmadik Fénykorát: szerdán egy jó Videoton jön hozzánk, szombaton pedig Felcsútra megyünk, hiszen Felcsút. Összekacsintás, bólintás, tudjuk miről beszélünk. Moldovának van egy novellája, a Taktikai utasítás. A sztorit előtte és azóta…Pótoljuk az elmaradt meccset, hogy végre megtudjuk, dobogón állunk vagy sem?

Forrás: Csakblog

Hogyan jussunk tovább?

A múlt heti, hazai pályán elszenvedett kudarc minden Juve-szurkolót elkedvetlenített. Mit tudnánk mondani egy ilyen odavágó, egy ilyen eredmény után? Hogyan tudnánk felrázni a szomorú drukkereket, a reménytelenség mocsarába tapicskoló játékosokat? Hát úgy, hogy elmagyarázzuk nekik: igenis, van remény! Egy … Egy kattintás ide a folytatáshoz…. →Hogyan jussunk tovább?

Forrás: Bianconeri

Dodoi elintézte a zártkapus meccset

A kolozsvári fociabszurd újabb fejezetét írta meg kedd délután az Élet – amely, mint KEG cimbora állítja, csupán lábjegyzet Rejtő Jenő mester életművéhez. Színhely: a fellegvári CMC-stadion. Szereplők: 22 focista és egyéb kétes egzisztenciák. Katonaság, néptelenség. Hát igen, a városnak van két UEFA négycsillagos minősítésű stadionja, mégis zártkapus meccset kell rendezni…Dodoi elintézte a zártkapus meccset

Forrás: Kolozsvári Vasutas